.CHOOSE YOUR STYLE

המדריך לריהוט המרפסת

המדריך לריהוט המרפסת

לבתים בעלי גינה ישנה השפעה גדולה יותר על בני הבית מאשר אלה עם המרפסות בבתים, כלומר קיימת השקעה יותר גדולה בריהוט ועיצוב הגינה והמרפסת נתפסת כעוד חלק מפנים הבית .
אכן המרפסת הינה עוד חלק מהבית אבל עדיין חיצונית ולכן אנו נשקיע בה כשם שבכל חלקי הבית. אין הרבה חללים בבית בהם אנו יכולים לשבת בנחת ובשקט, לקחת נשימה עמוקה ולהירגע. בשביל זה המציא אלוהי הארכיטקטורה את המרפסת. היא לא צריכה להיות מחסן או סתם חלל ריק. מרפסת זו מתנה, שווה לנצל אותה. לפני הכל, צריך להתחשב בגודל שלה על מנת לדעת עד כמה באפשר ניתן לנצל שם.

עיצוב המרפסת מתחלק לשניים, מיקום נכון של פינת הישיבה והוספת פריטי נוי על מנת להשלים את מראה המרפסת ואת התחושה והאווירה אותה אתם מעוניינים להשיג. נתחיל עם מיקום פינת הישיבה.

מכיוון שמרבית המרפסות הן מקורות בין אם בפרגולה ובין אם בכל אמצעי אחר, מומלץ תמיד להציב את פינת הישיבה במקום מוצל ככל האפשר וזאת בשל שתי סיבות, ראשית, הצבת פינת הישיבה מתחת לפרגולה למשל, תאפשר את השהייה במרפסת בכל עונות השנה ושנית, מכיוון שכל חומר גלם, כולל העץ נוטה לדהות כתוצאה משחיפה ממושכת לשמש, הצבת פינת הישיבה במקום מוצל ככל האפשר תאריך את הבלאי הטבעי של העץ. כמו כן, ריהוט למרפסת לא חייב להיות יקר. ניתן לרכוש עודפים של ריהוט גן ולמצוא יופי של רהיטים ובמחירים אטרקטיביים.

אם מדובר רק בחלל פרטי, כזה שאנחנו אוהבים לברוח אליו לבד כדי להירגע ממרוץ היום עם כוס כפה אז מערכת ישיבה נחמדה בהחלט יכולה להספיק שם, חשוב לציין כי כל רהיט שמיועד למרפסת חייב להיות מחומר עמיד לפגעי מזג האוויר.

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של אפשרויות ריהוט לגן. הרהיטים הפופולאריים ביותר הם אלה שבאים תחת ההגדרה ראטן סינתטי, מראה טבעי דמוי עור או קש. אבל זה לא הסוג היחיד השכיח; יותר ויותר אנשים בוחרים לשים במרפסות שלהם יציקות אלומיניום, רהיטים עשויי אבן וגם רהיטי פלסטיק בעיצוב מודרני. בכל מקרה, לפני שלוקחים החלטה, צריך לבדוק אם יש בריהוט רכיבי אנטי VU – שמקטינים את נזקי החשיפה הממושכת לשמש – וכמובן לא לשכוח את הדברים הבסיסיים: תו תקן למוצר, אורך תקופת האחריות ודרך התחזוקה הטובה ביותר.

נקודת המוצא היא כי הנחת פינת ישיבה במרפסת משדרגת באופן אוטומטי את המרפסת ומאריכה את משך השהייה בה.

השלב הראשון בבחירת מערכות ישיבה למרפסת הדירה היא לבחון את גודל המרפסת, שכן אם מדובר במרפסת רחבה במיוחד ניתן לשקול להציב לפחות שלוש פינות ישיבה ולשלב ביניהן גם כורסאות ישיבה המותאמות ליחידים. אם מדובר במרפסת בגודל בינוני או קטן מכך, ניתן יהיה להזמין את פינת הישיבה על פי אורך ורוחב מדויק, על פי מידות המרפסת שלכם.

השלב הבא הוא לבחור את סגנון פינת הישיבה. כאמור יש לא מעט סוגים וסגנונות שונים לפינות הישיבה העשויות מראטן, מתכת ועוד כאשר פינת הישיבה המומלצת מכולן היא פינת ישיבה העשויה מעץ מלא וזאת בשל היתרונות הנעוצים בחומר הגלם ממנו היא עשויה.
מרפסת היא כמובן לא רק רהיטים ועציצים. אם יש מקום, אפשר להוסיף נדנדה או ערסל, אבל כנראה שהדבר הכי חשוב לדאוג לו במרפסת הוא מעקה.

הדבר האחרון שצריך לחשוב עליו לפני שסוגרים מרפסת הוא אלמנט ההצללה. הבחירה המתבקשת היא פרגולות מאלומיניום או מעץ, אבל עוד לפני שמתקינים, כמובן שצריך למדוד היטב את גודל השטח ולחשוב טוב כמה מתוכו כדאי להצליל וכמה מקום להשאיר לקרני שמש מלטפות. חשוב רק לזכור כי תפקידן של פרגולות על רגליים הוא לתחום את השטח המוצל, לעומת פרגולות תלויות, שמתפקדות בעצם כגג לכל דבר. כמו כן, אפשר לקחת בחשבון גם אופציה של גזיבו – אוהל הצללה מיוחד שהיתרון הבולט שלו הוא הניידות. לסיכום, הפיכת מרפסת לפינת חמד היא פרויקט שווה ביותר. בהשקעה לא גדולה אפשר לייצר לעצמנו פיסת גן עדן קטנה ממש באמצע החיים הסואנים. הנפש שלכם תודה לכם.

התקשרו אלינו